Çocukların Zihinlerini Karıştıran Programlar – Subliminal Mesajlar

0
54
Kişi Okudu

Geçmiş dönemlerden beri insanların bilinçaltına bir şeyler işlemek için en iyi yöntemdir subliminal mesajlar. Aslında siz ne olduğunu anlamadan onlar bilinçaltınıza öyle bir konuyu işler ki uygun şartlar oluşunda onların da istedikleri olur.

Peki subliminal mesaj nedir? Bir görüntü veya video içerisinde kullanılan, dikkatli bakmadıkça anlaşılmayan görüntü, içerik veya fikirdir.

Peki biz hangi tür subliminal mesajlara maruz kaldık ve hala haberimiz yok?

Bunun en güzel ilk örneği Ninja Kaplumbağalar çizgi filmidir. Çizgi film çıktığı dönemlerde özellikle ülkemizde pizza yeme oranı neredeyse yok sayılacak kadar azdı. Tabiki diğer ülkelerde de durum pek iç açıcı değildi. Kaplumbağaların yediği pizzalar o dönemin çocuklarına hoş görünmeye başlar ve ardından pizza satışları bir anda artar. Ülkemizde de şu dönemlerde adım başı bir pizzacı olmasının sebeplerinin aslında başında Ninja Kaplumbağalar çizgi filmi gelmesi ne yazık ki bir gerçektir.

Aynı şekilde susam sokağı çizgi adlı eğitici çocuk programının da adının susam sokağı olmasının sebebi simit sattırmak değildi. Fakat ülkemizin şartları simitin sokaklarda satılan tek çeşidi vardı o dönemler. Bu nesil büyüdükçe bilinçaltında oluşan simit isteği arttı. Sonuç artık adım başı simit satışı yapan cafeler ve neredeyse onlarca çeşidi ile tezgahları süsleyen simitler.

Şirinler çizgi filminin Amerika’ya komünistliğin güzelliklerini anlatmak için Rusya tarafından hediye olarak gönderilmiş bir çizgi film olduğunu söylesem inanır mısınız? Şirinler’in asıl adı Smurf’dur. Açılımı ise Small Man Under Red Flag. Yani Kırmızı Bayrak Altında Küçük Adamlar. Kırmızı Bayrak neyin simgesi bilirsiniz muhtemelen. Her bir şirinin ayrı bir görevi olması, din olmaması, paranın ne olduğunu bilmeyişleri, hiç dişi şirin olmaması (Şirine hariç ki ilk bölümlerde o da yoktu çizgi film tutulunca eklendi) tüm şirinlerin eşit olması. Tabi ki komünizmi yayabilmek için.

Şu anda çocuklarınıza izlettiğiniz çizgi filmlerde neler var hiç baktınız mı?

BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PAYLAŞ

CEVAP VER

Lütfen Yorum Yapın
Buraya isminizi yazın