JW Misyonerleri Aramızda. Dikkatli Olun.!

0
55
Kişi Okudu

Kendilerini Yehova’nın Şahitleri olarak adlandıran bir grup ülkemizde de türemeye başladı. Şimdilerde kapı kapı gezip kutsal kitaplarının yazarı ve yaratıcı olarak Yehova’yı görüyor, bunu da herkese anlatabilmek için kapı kapı geziyorlar.

Bir arkadaşım bana kapılarına JW diye bir gruptan insanların gelip bazı broşürler göstererek kendilerini anlattıklarını söylemesi ile bilgim oldu benim de. Biraz araştırma yaptım ben de. Jehovah’s Witnesses ( Yehova Şahitler )’in kısaltılmışı olarak JW ismini kullanıyorlar. Kendi sitelerinde çeşitli etnik kökenlerden geldiklerini, farklı diller konuşmalarına rağmen hedeflerinin aynı olmasından dolayı birliktelik oluşturduklarını vs. yazıyorlar.

İyi güzel böyle süslü cümlelerle kendilerini anlatıyorlar ama neye hizmet ediyorlar? ve neden kapı kapı gezme ihtiyacı duyuyorlar?

Uzaktan baktığımda duyduğum kadarıyla davranışları ve konuşmaları gayet güler yüzlü, sevecen, herkesi kabul eden ve anlayışlı bir tutum içerisindeler.

Daha detaylı bakıldığında haklarında iyi tek bir cümle bile bulamayacağınız bu tarikatın Türkiye’de işi ne diye sormadan edemiyorum.

Tamamen düz mantık ile hareket eden ve kendilerine hak gördükleri, aynı zamanda dinimizde yeri olmayan bir kitaba göre hareket edip, bu kitaptaki her şeye bağlılar. Tevrat, İncil ve Zebur’un birleşimi sayılabilecek bu kitap tamamen insanın aklını karıştırmak için oluşturulmuş olmakla birlikte Hz. İsa’nın tek peygamber olduğuna inanmakta ve onun yolunda ilerlemektedir.

Kitaplarının neredeyse tamamı kendisi ile çelişen ve açıklamaları tamamen yarım bırakan bir içeriğe sahip olmakla beraber, “Ölümden sonra insanlara ne olacak?” sorusuna verdikleri saçma sapan cevaplarla müslümanları kandırabileceklerini sanmaktadırlar. Onlara göre iyi insanlar öldüğünde hemen cennete gidecek, kötülerin ölmüş olması zaten onlar için ceza olacak. Peki onlar ne olacak sorusuna geçerli bir cevapları yok. “O zaman bu dünyada her istediğimi yaparım kötü de iyi de ölecek zaten. İkisi de ceza çekecekse ben istediğim kötülüğü işlerim ve cennete yine de giderim” dediğiniz zaman ise verecek tek kelime cevapları olmuyor.

Süslü kelimeler ile kandırılabilen birini bulduklarında bunu kullanmaktan çekinmeyen bu topluluk, sorgulayan birinin karşısında ne yapacaklarını şaşırıyor. Verdikleri tüm cevaplar aslında biz kendimizi tanıtmak için geliyoruz demekten öteye geçemiyor.

Kutsal ışık dedikleri (Her ne ise o da) ve ne olduğunu tam olarak anlatamayan, bundan da herkesin haberinin olmasını isteyenlerle dolu bir yer.

İyi de müslüman mahallesinde salyangoz satma sevdasının amacı aslında ne?

Son zamanlarda ülke olarak birçok zorluktan geçiyoruz. Terör sorunu, ağır ağır da olsa üstesinden gelmeye çalıştığımız ekonomik sorunlar, sağlık vs. derken bir de bunlar türedi. Herkes bilir ki Türk’ün kalesi fethedilemez. Bunun tek bir yolu vardır ve buna da gerçek Türk’ler izin vermez. Kaleyi içten fethetmek.

Bunu yapmaya çalışan birçok grup var şu anda. Belki de sayıları yüzlere dayanmış durumda. Ülkemizde görmeye alışık olmadığımız misyonerlik faaliyetlerine neden izin veriyoruz? Kapımıza geldiklerinde tek bir kelime etmeden neden suratlarına kapatmıyoruz? Güler yüzle konuşan birini gördüğümüzde neden hemen yumuşuyoruz?

Bilmiyor musunuz ki size kendi dininizi yanlışlıkla sorgulatmaları bile onlara yetecek. Ağzınızdan kaçan yanlış bir sözcük bile sizi günaha sokabiliyorken, bunların bilinçaltınıza işledikleri uygun ortamlarda size günah olarak veya daha kötüsü onlara katılmaya karar vermek olarak geri dönüş yapacak.

Böyle durumlara izin vermeyip hemen en yakın karakola haber vermeniz sizin ve ülkemizin faydasına olacaktır. Ülkemizde misyonerliğin yeri yoktur.

Sadece Allah’ın dediğini dinleyin. Başkalarının değil. Size kutsal kitap diye söyledikleri şeyi değil, Kur’an-ı Kerim’i okuyun. Kur’an-ı Kerim’in mealinden yararlanın, kimin yazdığı belli olmayan ve içi belirsizliklerle dolu bir kitaptan değil.

Allah’a emanet olun.

BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen Yorum Yapın
Buraya isminizi yazın