Nereden Beyaz Baston Alabilirim?

0
129
Kişi Okudu

Görme engellilerin sokaklardaki gözü olan beyaz baston Türkiye’de uygun standartlarda sadece belli başlı yerlerde satışı yapılmaktadır.

Bir görme engelliye hediye edilecek beyaz baston onun hayatını büyük ölçüde değiştirecektir. Bu sebeple maddi durumu iyi insanların tanıdıkları görmezlere veya dernek, vakıf, kuruluş, rehabilitasyon merkezlerine bağış yaparak bir engellinin hayatını daha kolay yaşamasını sağlayabilirler.

Aşağıda vermiş olduğum linklerde çeşitli fiyatlarla bütçenize uygun veya daha kaliteli beyaz bastonları satın alabilirsiniz.

Hatta telefon numaraları ile ulaşıp bağış yapabileceğiniz yerleri öğrenip kendiniz bağış yapabilirsiniz hatta satın almış olduğunuz beyaz bastonların doğru yerlere ulaşmasını sağlayabilirler.

1. Beyid Kunik Uçlu Beyaz Baston (Yeni Model)

Bu model Türk üretimidir. Linkini verdiğim adresin şirketinin kendi üretimidir ve markası da şirketin adı olan Beyid. Hem üretici ve Türkiye ekonomisine destek hem de kaliteli bir beyaz baston satın almak için bu ürünü satın alabilirsiniz. Dayanıklı malzemeden yapılmış olup, kullanıcısının yıllarca yardımcısı olacaktır.

2. 4 Kırmalı Katlanabilir Beyaz Baston

Çin üretimi bastondur. Fiyatı en uygun beyaz baston bu üründür. Bağış amaçlı toplu alımlarda tercih edilebilir. Çin menşeili olmasına rağmen dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.

3. Slim Kanada Bastonu (Graft-7 Kırmalı)

Beyaz Bastonun vatanı Kanada olarak bilinir. Özel malzemelerden yapılan bu bastonlar kırılmaya ve yamulmaya karşı ekstra dayanıklıdır. Satın alındığında çok uzun yıllar başka bir bastona ihtiyaç duyulmaz. Uçaklarda kullanılan metalden yapılmaktadır. Özellikle şık duruşu, yer kaplamayışı ve kullanıcısını rahatsız etmeyen yapısı ile beyaz bastonların en iyisi olarak kabul edilir. Özel hediye olarak veya kendinize bir ömür boyu baston ihtiyacınızı karşılamak için alınabilir.

BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen Yorum Yapın
Buraya isminizi yazın