Murat Boz – Özledim Şarkı Sözü ve Klibi

0
77
Kişi Okudu
murat-boz-ozledim-official-video klip ve özledim şarkı sözleri

Murat Boz – Özledim Şarkı Sözü ve Klibi

“Özledim”, Türk pop şarkıcısı Murat Boz’un ikinci stüdyo albümü Şans’ın kliplendirilmiş şarkılarından biri. Fettah Can tarafından yazılıp bestelenmiştir. Albümün yayımlanması ile ilk kez dinlenilmiştir. Klibi albümünün ikinci klibidir. Murad Küçük tarafından yönetilmiştir ve 16 Nisan 2009’da yayımlanmıştır. Şarkı, Türkiye resmi listelerinin 3 numarasına kadar yükselmiştir. Bazı eleştirmenlere göre albümünün en iyi şarkısıdır.

 

“Özledim”, Fettah Can tarafından yazılıp bestelenen bir şarkıdır. Düzenlemesi Sinan Ceceli tarafından yapılmıştır. Albümün yayımlanması ile ilk kez dinlenilmiştir. Müziği pop ritimleri içerir, düşük tempolu bir şarkıdır. Nakarat kısmı “Ben özledim galiba seni. Bu yüzden bu kadar sitemlerim. Sen üzülme, acıdan bu sözlerim. Karşımda görsem dolar gözlerim.” sözlerinden oluşur.

 

Radyocu Michael Kuyucu şarkı için “Albümün ilk slow şarkısı “Özledim”, albümün en sıkı şarkısı, aynı zamanda son yıllarda üretilen en güzel slowlardan biri. Düzenlemeyi yapan Sinan Ceceli’ye de, şarkıyı yazan Fettah Can’a da tebrikler. Şanın arkasından akıp giden yaylılar, sert ama yumuşak ritim ve adam gibi bir melodi. Tabii ki bunda Murat Boz’un başarılı yorumunu da unutmamak gerekiyor.” yorumunu, müzik sitesi Gerçek Pop “Belli bir seviyeyi aşan şarkılardan ilki, albümün de en iyi parçası, 90’lar popunu hatırlatan “Özledim”. Hani bu şarkıyı pazarlasınlar, albüm satsın hiç şikayet etmem. Fettah Can çalışması beklemediğiniz kadar etkileyici yazılmış ve söylenmiş. Aşkın Nur Yengi albümlerini hatırlatan girişteki kemanlardan hislenmemek elde değil.” yorumunu yaptı

MURAT BOZ – ÖZLEDİM

Dışarıdan gördüğün gibi değilim
Bir kez olsun buradan bakmadın
Üzüldüm zannediyorsan şunu bil
Canım yandı geçti çok yakmadın

Yaz gelir içimi sarar aynı telaşlar
Kim bilir belki de bir aşk başlar
Dalgalanır deniz ne çıkar Durur yavaşlar
Kim bilir belki de bir aşk başlar

Ben özledim galiba seni
Bu yüzden bu kadar sitemlerim
Sen üzülme Acıdan bu sözlerim
Karsımda görsem dolar gözlerim

Ben özledim galiba seni
Bu yüzden bu kadar sitemlerim
Sen üzülme Acıdan bu sözlerim
Karsımda görsem dolar gözlerim

BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen Yorum Yapın
Buraya isminizi yazın